بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 1 ارديبهشت 1397 در ساعت 17 : 36 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

امروز میخواهیم در مجموعه کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی اور دکور یک سوال قدیمی را مورد برسی قرار دهیم، و در انتها پاسخ جامع و کاملی برای آن بدست آوریم.

مقایسه کاغذ دیواری و رنگ ساختمان

کاغذ دیواری بهتر است و یا رنگ ساختمان؟

برای پاسخ به این سوال قدیمی و کهنه ابتدا باید هر دو آنها را در حالت های متفاوت با یک دیگر مورد مقایسه نماییم.

1- قیمت کاغذ دیواری نسبت به رنگ آمیزی ساختمان:

قیمت کاغذ دیواری

با توجه به تنوع کاغذ دیواری و گراماژ و کیفیت های  متفاوت آن دیگر قیمت کاغذ دیواری مسئله قابل توجه ای نیست زیرا شما با هر بودجه ای حتی کمتر از رنگ آمیزی ساختمان میتوانید فضای دیوار های خانه خود را تحت تاثیر زیبایی تنوع رنگی و طرحی کاغذ دیواری قرار دهید. پس دیگر نگران قیمت کاغذ دیواری و هزینه های مربوط به آن نباشید.

2- عدم تحمل طرح های پیچیده و شلوغ در فضای خانه:

کاغذ دیواری رنگ ساختمان

اگر طرح های کاغذ دیواری شلوغ همچون کاغذ دیواری سه بعدی و طرح دار شما را آزار میدهد، و باعث میشود تمرکز و آرامشتان را از دست بدهید شاید به این موضوع فکر کنید رنگ آمیزی گزینه ای بهتر برای جلوه بخشیدن به دکوراسیون داخلی خانه شما میباشد، شاید دیدگاه درستی باشد، اما فراموش نکنید مدل های کاغذ دیواری دارای تنوع و گستردگی بسیاری میباشد که شما میتوانید با انتخاب طرح های ساده و تک رنگ با طیف رنگی بسیار فراوان (حتی بیشتر از رنگ های ساختمانی) این مشکل را به راحتی حل نمایید. و کاغذی یک دست و زیبا را برای خانه خود انتخاب نمایید.

3-قابلیت شست و شو:

کاغذ دیواری قابل شست و شو

رنگ روغن تنها حالت رنگ آمیزی میباشد که قابلیت شست و شو را، دارا میباشد، اما آن هم محدودیت های خاص به خود را دارد، همچون بوی تندی که در خانه تا مدت ها ماندگار خواهد ماند.

در این مورد کاغذ دیواری مخصوصا کاغذ دیواری نانوون که پیشتر به برسی آن پرداختیم قابلیت شست و شوی به مراتب آسان تر و با دوام تر از رنگ ساختمانی را دارا میباشد. پس در این زمینه کاغذ دیواری یک سر و گردن از رنگ آمیزی روغن دیوار ها بالاتر میباشد.

4-زمان نصب و سهولت آن:

نصب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری در زمانی بسیار کوتاه تری نسبت به رنگ آمیزی ساختمان نصب میگردد و جالب آنکه پس از نصب دیگر آثاری از بوی تند رنگ در خانه نیست و حتی نیاز به صرف زمان اضافه برای خشک شدن آن هم، همانند رنگ ساختمانی ندارید و شما به سرعت پس از نصب کاغذ دیواری میتوانید به چیدمان مبلمان و وسایل خانه بپردازید. علاوه بر موارد فوق تمیز کاری بسیار کمتری نسبت به رنگ آمیزی ساختمان نیاز دارد.

5- تنوع طرح و رنگبندی کاغذ دیواری نسبت به رنگ آمیزی ساختمان:

تنوع کاغذ دیواری

هزاران بار تنوع طرحها و انعطاف پذیری کاغذ دیواری بیشتر از رنگ آمیزی ساختمان میباشد.

کاغذ دیواری میتواند به راحتی نمایانگر طرح های برجسته و سه بعدی (کاغذ دیواری سه بعدی) در رنگ های متفاوت بر روی دیوار مورد نظر شما باشد.

قالبها و طرح های کاغذ دیواری همه روز دست خوش تغییراتی نوین با تکنولوژی روز دنیا میباشد و میتواند هر سلیقه ای را به سادگی مبهوت زیبایی خود سازد و این موضوع نکته ای دیگر بر قدرت کاغذ دیواری نسبت به رنگ آمیزی ساختمان در هنگام انتخاب مشتری میباشد.

6- تاثیر بر محیط زیست و ساختار آن:

کاغذ دیواری و محیط زیست

رنگهای در دو نوع طبیعی و شیمیایی ارائه میگردند. امروزه (مخصوصاً در ایران) عمدتاً از نمونه ی شیمیایی در رنگهای ساختمانی استفاده میگردد که این موضوع به لحاظ زیست محیطی نه برای ما و نه برای لایه ازون و محیط زیست مناسب نمیباشد. این نکته در گذشته برای کاغذ دیواری هم صدق میکرد، اما با تکنولوژی امروزه کاغذ دیواری با الیاف طبیعی و مصنوعی با کمترین آسیب بر محیط زیست ساخته میشود که در کاغذ دیواری نانوون کاملا این موضوع قابل مشاهده میباشد.

7- ماندگاری کاغذ دیواری نسبت به رنگ آمیزی ساختمان:

قطعا ماندگاری کاغذ دیواری نسبت به رنگ آمیزی دیوارها بیشتر و پایدارتر خواهد بود، زیرا رنگ های ساختمانی در شهرهای بزرگ و کوچک با گذر زمان و نور آفتاب و رطوبت شمایل اولیه خود را از دست میدهد.

امروزه با تکنولوژی جدید عمر کاغذ دیواری ها به طور میانگین 10 تا 20 سال میباشد و این موضوع چندین برابر زمان ماندگاری رنگ های ساختمانی میباشد.

8- تاثیرات محیطی و انعطاف پذیری:

علاوه بر تمام نکات فوق وجود تنوع در کاغذ دیواری باعث شده امروز شما بتوانید برای هر بخش از خانه کاغذ دیواری  با همان کاربری تهیه نمایید.

برای مثال برای اتاق کودکان به جای استفاده از رنگ آمیزی ساختمان (رنگ های شاد و کودکانه) میتوانید از کاغذ دیواری اتاق کودک با طرح های بسیار متنوع، با رنگ های مطابق سلایق کودک دلبندتان استفاده نمایید، و احساس آرامش را در او دو چندان سازید.

نتیجه گیری:

تمامی آیتم های اصلی میان کاغذ دیواری و رنگ ساختمان را امروز با یک دیگر مورد برسی قرار دادیم و در پایان میتوان گفت بی شک کاغذ دیواری بهترین گزینه برای پوشش دیوار های خانه اداره و یا مغازه ی شما میباشد.

اور دکور ارائه دهنده انواع کاغذ دیواری روز دنیا در ایران.

021-476234

 

 

Shahab : سپاس
1 1
عالی بود، ممنون از راهنمایی هایی که میکنید.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر
10 / 10
از 1 کاربر